S-19243B12A-U5T1U är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 500mA SOT-89-5
S-19243B12A-U5T1U
DigiKeys produktnummer
1662-S-19243B12A-U5T1UTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S-19243B12A-U5T1U
Beskrivning
IC REG LINEAR 1.2V 500MA SOT89-5
Detaljerad beskrivning
PSRR
60dB (1kHz)
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Spänning - ingång (max)
10V
Spänning - utspänning (min/fast)
1,2V
Inkapsling/låda
SOT-89-5/6
Spänning - spänningsfall (max)
1,3V vid 200mA