S-19212B55A-M5T1U är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
ABLIC Inc.
I lager: 0
Datablad
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 250mA SOT-23-5
S-19212B55A-M5T1U
DigiKeys produktnummer
1662-S-19212B55A-M5T1UTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S-19212B55A-M5T1U
Beskrivning
IC REG LINEAR 5.5V 250MA SOT23-5
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
8.5 µA
Serie
PSRR
40dB (100 Hz)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Styrfunktioner
Aktivera
Artikelstatus
Aktiv
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, kortslutning
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Utgångstyp
Grad
Automotive
Antal regulatorer
1
Godkännande
AEC-Q100
Spänning - ingång (max)
36V
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - utspänning (min/fast)
5,5V
Inkapsling/låda
SC-74A, SOT-753
Spänning - spänningsfall (max)
0,8V vid 250mA