S-13A1E19-U5T1U3 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 1A SOT-89-5
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
S-13A1E19-U5T1U3
DigiKeys produktnummer
S-13A1E19-U5T1U3-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S-13A1E19-U5T1U3
Beskrivning
IC REG LINEAR 1.9V 1A SOT89-5
Detaljerad beskrivning
PSRR
65dB (1kHz)
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Spänning - ingång (max)
5,5V
Inkapsling/låda
SOT-89-5/6
Spänning - utspänning (min/fast)
1,9V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-89-5
Spänning - spänningsfall (max)
0,15V vid 300mA