S-13A1C15-E6T1U3 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | S-13A1C15-E6T1U3 |
Beskrivning | IC REG LINEAR 1.5V 1A 6-HSOP |
Tillverkarens standardleveranstid | 16 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 1A 6-HSOP |
Serie | Ström - drift (max) 90 µA |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | PSRR 65dB (1kHz) |
Artikelstatus Aktiv | Styrfunktioner Aktivera |
Utgångskonfiguration | Skyddsfunktioner Inkopplingsströmsgräns, överström, termiskt skydd |
Utgångstyp | Arbetstemperatur -40°C-85°C (TA) |
Antal regulatorer 1 | Monteringstyp Ytmontering |
Spänning - ingång (max) 5,5V | Inkapsling/låda 6-SOIC Variation (Bredd 0,154", 3,90mm), 4 stift + 2 flänsar |
Spänning - utspänning (min/fast) 1,5V | Leverantörens enhetsförpackning 6-HSOP |
Spänning - spänningsfall (max) 0,15V vid 300mA | Basproduktens nummer |