S-13A1A11-U5T1U3
DigiKeys produktnummer
1662-3131-2-ND - Remsa och spole (TR)
1662-3131-1-ND - Remsbit (CT)
1662-3131-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S-13A1A11-U5T1U3
Beskrivning
IC REG LINEAR 1.1V 1A SOT89-5
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 1A SOT-89-5
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
1 µA
Serie
Ström - drift (max)
90 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
70dB (1kHz)
Artikelstatus
Aktiv
Styrfunktioner
Aktivera
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Inkopplingsströmsgräns, överström, termiskt skydd
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
5,5V
Inkapsling/låda
SOT-89-5/6
Spänning - utspänning (min/fast)
1,1V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-89-5
Spänning - spänningsfall (max)
0,48V vid 300mA