S-1333A28-M5T1U3
DigiKeys produktnummer
1662-3067-2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S-1333A28-M5T1U3
Beskrivning
IC REG LINEAR 2.8V 300MA SOT23-5
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 300mA SOT-23-5
PSRR
70dB (1kHz)
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Spänning - ingång (max)
5,5V
Spänning - utspänning (min/fast)
2,8V
Spänning - spänningsfall (max)
0,31V vid 100mA