S-1333A15-M5T1U3
DigiKeys produktnummer
1662-2566-2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S-1333A15-M5T1U3
Beskrivning
IC REG LINEAR 1.5V 300MA SOT23-5
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 300mA SOT-23-5
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
1 µA
Serie
Ström - drift (max)
38 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
PSRR
75dB (1kHz)
Artikelstatus
Aktiv
Styrfunktioner
Aktivera
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström, termiskt skydd
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
5,5V
Inkapsling/låda
SC-74A, SOT-753
Spänning - utspänning (min/fast)
1,5V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-5
Spänning - spänningsfall (max)
0,47V vid 100mA