S-1315B26-A6T2U3
DigiKeys produktnummer
S-1315B26-A6T2U3-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S-1315B26-A6T2U3
Beskrivning
IC REG LIN 2.6V 200MA HSNT-6-B
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 200mA HSNT-6-B
PSRR
60dB (1kHz)
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Spänning - ingång (max)
5,5V
Inkapsling/låda
6-SMD, flata stift, exponerad kontaktyta
Spänning - utspänning (min/fast)
2,6V
Leverantörens enhetsförpackning
HSNT-6-B
Spänning - spänningsfall (max)
0,28V vid 200mA