S-1315A27-M5T1U3 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | S-1315A27-M5T1U3 |
Beskrivning | IC REG LINEAR 2.7V 200MA SOT23-5 |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 200mA SOT-23-5 |
Serie | Ström - drift (max) 13 µA |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | PSRR 60dB (1kHz) |
Artikelstatus Föråldrad | Styrfunktioner Aktivera |
Utgångskonfiguration | Skyddsfunktioner Överström |
Utgångstyp | Arbetstemperatur -40°C-85°C (TA) |
Antal regulatorer 1 | Monteringstyp Ytmontering |
Spänning - ingång (max) 5,5V | Inkapsling/låda SC-74A, SOT-753 |
Spänning - utspänning (min/fast) 2,7V | Leverantörens enhetsförpackning SOT-23-5 |
Spänning - spänningsfall (max) 0,28V vid 200mA | Basproduktens nummer |