S-1315A18-M5T1U3
DigiKeys produktnummer
1662-2537-2-ND - Remsa och spole (TR)
1662-2537-1-ND - Remsbit (CT)
1662-2537-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S-1315A18-M5T1U3
Beskrivning
IC REG LINEAR 1.8V 200MA SOT23-5
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 200mA SOT-23-5
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
60dB (1kHz)
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Spänning - ingång (max)
5,5V
Spänning - utspänning (min/fast)
1,8V
Spänning - spänningsfall (max)
0,486V vid 200mA