S-1313B19-A4T1U3
DigiKeys produktnummer
S-1313B19-A4T1U3-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S-1313B19-A4T1U3
Beskrivning
IC REG LIN 1.9V 200MA HSNT-4-A
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 200mA HSNT-4-A
Kategori
Spänning - spänningsfall (max)
0,58V vid 100mA
Tillv.
Ström - utgång
Serie
Vilström - (Iq)
1.35 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Styrfunktioner
Aktivera
Artikelstatus
Aktiv
Skyddsfunktioner
Överström, termiskt skydd
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Utgångstyp
Monteringstyp
Ytmontering
Antal regulatorer
1
Inkapsling/låda
4-SMD, flata stift, exponerad kontaktyta
Spänning - ingång (max)
5,5V
Leverantörens enhetsförpackning
HSNT-4-A
Spänning - utspänning (min/fast)
1,9V