S-1313B12-M5T1U3
DigiKeys produktnummer
1662-3006-2-ND - Remsa och spole (TR)
1662-3006-1-ND - Remsbit (CT)
1662-3006-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S-1313B12-M5T1U3
Beskrivning
IC REG LINEAR 1.2V 150MA SOT23-5
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 150mA SOT-23-5
Kategori
Spänning - spänningsfall (max)
1,25V vid 100mA
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Inkapsling/låda
SC-74A, SOT-753
Spänning - ingång (max)
5,5V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-5
Spänning - utspänning (min/fast)
1,2V