S-1313A12-N4T1U3
DigiKeys produktnummer
S-1313A12-N4T1U3-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S-1313A12-N4T1U3
Beskrivning
IC REG LINEAR 1.2V 150MA SC-82AB
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 150mA SC-82AB
Kategori
Spänning - spänningsfall (max)
1,25V vid 100mA
Tillv.
Ström - utgång
Serie
Vilström - (Iq)
1.35 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Styrfunktioner
Aktivera
Artikelstatus
Aktiv
Skyddsfunktioner
Överström, termiskt skydd
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Utgångstyp
Monteringstyp
Ytmontering
Antal regulatorer
1
Inkapsling/låda
SC-82A, SOT-343
Spänning - ingång (max)
5,5V
Leverantörens enhetsförpackning
SC-82AB
Spänning - utspänning (min/fast)
1,2V