S-1170B25UC-OTKTFU är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 800mA SOT-89-5
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
S-1170B25UC-OTKTFU
DigiKeys produktnummer
1662-1391-2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S-1170B25UC-OTKTFU
Beskrivning
IC REG LINEAR 2.5V 800MA SOT89-5
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Ström - drift (max)
160 µA
PSRR
70dB (1kHz)
Artikelstatus
Aktiv
Skyddsfunktioner
Överström, termiskt skydd
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Spänning - ingång (max)
6,5V
Inkapsling/låda
SOT-89-5/6
Spänning - utspänning (min/fast)
2,5V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-89-5
Spänning - spänningsfall (max)
0,22V vid 300mA