S-1167B53-M5T1U är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 150mA SOT-23-5
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
S-1167B53-M5T1U
DigiKeys produktnummer
S-1167B53-M5T1U-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S-1167B53-M5T1U
Beskrivning
IC REG LINEAR 5.3V 150MA SOT23-5
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PSRR
65dB (1kHz)
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Spänning - ingång (max)
6,5V
Spänning - utspänning (min/fast)
5,3V
Spänning - spänningsfall (max)
0,21V vid 100mA