S-1167B18-M5T1G är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
Similar
Texas Instruments
I lager: 3 941
Datablad
Similar
Texas Instruments
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 150mA SOT-23-5
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
S-1167B18-M5T1G
DigiKeys produktnummer
S-1167B18-M5T1G-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S-1167B18-M5T1G
Beskrivning
IC REG LINEAR 1.8V 150MA SOT23-5
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PSRR
70dB (1kHz)
Artikelstatus
Inte för nya designer
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Spänning - ingång (max)
6,5V
Spänning - utspänning (min/fast)
1,8V
Spänning - spänningsfall (max)
0,58V vid 100mA