S-1121B52MC-N3LTFG
DigiKeys produktnummer
S-1121B52MC-N3LTFG-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S-1121B52MC-N3LTFG
Beskrivning
IC REG LINEAR 5.2V 150MA SOT23-5
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 150mA SOT-23-5
Ström - drift (max)
65 µA
PSRR
70dB (1kHz)
Artikelstatus
Föråldrad
Skyddsfunktioner
Överström
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Spänning - ingång (max)
6,5V
Inkapsling/låda
SC-74A, SOT-753
Spänning - utspänning (min/fast)
5,2V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-5
Spänning - spänningsfall (max)
0,26V vid 100mA