S-1112B27MC-L6MTFG är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
ABLIC Inc.
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
ABLIC Inc.
I lager: 0
Datablad
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 150mA SOT-23-5
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
S-1112B27MC-L6MTFG
DigiKeys produktnummer
S-1112B27MC-L6MTFG-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S-1112B27MC-L6MTFG
Beskrivning
IC REG LINEAR 2.7V 150MA SOT23-5
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
1 µA
Serie
Ström - drift (max)
90 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
PSRR
80dB (1kHz)
Artikelstatus
Inte för nya designer
Styrfunktioner
Aktivera
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
6,5V
Inkapsling/låda
SC-74A, SOT-753
Spänning - utspänning (min/fast)
2,7V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-5
Spänning - spänningsfall (max)
0,29V vid 100mA