S-1112B24MC-L6JTFG är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 150mA SOT-23-5
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
S-1112B24MC-L6JTFG
DigiKeys produktnummer
S-1112B24MC-L6JTFG-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S-1112B24MC-L6JTFG
Beskrivning
IC REG LINEAR 2.4V 150MA SOT23-5
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Ström - drift (max)
90 µA
PSRR
80dB (1kHz)
Artikelstatus
Inte för nya designer
Skyddsfunktioner
Överström
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Spänning - ingång (max)
6,5V
Inkapsling/låda
SC-74A, SOT-753
Spänning - utspänning (min/fast)
2,4V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-5
Spänning - spänningsfall (max)
0,29V vid 100mA