S-1111B31MC-NYQTFG
DigiKeys produktnummer
S-1111B31MC-NYQTFG-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S-1111B31MC-NYQTFG
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.1V 150MA SOT23-5
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 150mA SOT-23-5
Kategori
Ström - utgång
Tillv.
Vilström - (Iq)
1 µA
Serie
Ström - drift (max)
65 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
PSRR
70dB (1kHz)
Artikelstatus
Föråldrad
Styrfunktioner
Aktivera
Utgångskonfiguration
Skyddsfunktioner
Överström
Utgångstyp
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
6,5V
Inkapsling/låda
SC-74A, SOT-753
Spänning - utspänning (min/fast)
3,1V
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-5
Spänning - spänningsfall (max)
0,3V vid 100mA