VND5E025AKTR-E
DigiKeys produktnummer
497-11696-2-ND - Remsa och spole (TR)
497-11696-1-ND - Remsbit (CT)
497-11696-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VND5E025AKTR-E
Beskrivning
IC PWR SWTCH N-CHAN 1:1 PWRSSO24
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Effektströmbrytare/drivkrets 1:1 N-kanal 43A PowerSSO-24™
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
VND5E025AKTR-E Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
Krävs ej
Tillv.
Ström - utgång (max)
43A
Serie
Rds On (typ)
25mOhm (max.)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångstyp
Ej växelriktande
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Automatisk omstart
Brytartyp
Felskydd
Strömbegränsning (fast), överbelastningsdetektering, övertemperatur, överspänning
Antal utgångar
2
Arbetstemperatur
-40°C-150°C (TJ)
Förhållande - ingång:utgång
1:1
Monteringstyp
Ytmontering
Utgångskonfiguration
Hög sida
Leverantörens enhetsförpackning
PowerSSO-24™
Utgångstyp
N-kanal
Inkapsling/låda
Gränssnitt
På/av
Basproduktens nummer
Spänning - last
4,5V-28V