VFB600-D48-S12
DigiKeys produktnummer
179-VFB600-D48-S12-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VFB600-D48-S12
Beskrivning
DC DC CONVERTER 12V 600W
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 50A 36V - 75V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
VFB600-D48-S12 Modeller
Kategori
Spänning - isolering
1.5 kV
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Serie
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-40°C-100°C
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
90%
Typ
Isolerad modul
Monteringstyp
Genomgående hål
Antal utgångar
1
Inkapsling/låda
Full Brick
Spänning - ingång (min)
36V
Storlek/dimension
L 4,60" x B 2,40" x H 0,50" (116,8 x 61,0 x 12,7mm)
Spänning - ingång (max)
75V
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv hög
Spänning - utspänning 1
Godkännande myndighet
UL
Ström - utgång (max)
50A
Standardnummer
Effekt (Watt)
600 W