QBVW033A0B41-HZ
DigiKeys produktnummer
555-QBVW033A0B41-HZ-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
QBVW033A0B41-HZ
Beskrivning
DC DC CONVERTER 12V 400W
Detaljerad beskrivning
Mellanspänningsomvandlare DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 33A 36V - 75V Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
400 W
Tillv.
Spänning - isolering
2.25 kV
Förpackning
Tråg
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Effektivitet
96%
Spänning - ingång (min)
36V
Inkapsling/låda
5-DIP-modul, 1/4 Brick
Spänning - ingång (max)
75V
Storlek/dimension
L 2,30" x B 1,45" x H 0,46" (58,4 x 36,8 x 11,7mm)
Ström - utgång (max)
33A