PRM48AF480T400A00
DigiKeys produktnummer
1102-1652-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PRM48AF480T400A00
Beskrivning
DC DC CONVERTER 48V 400W
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Förregleringsmodul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 48V 8,33A 36V - 75V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PRM48AF480T400A00 Modeller
Kategori
Ström - utgång (max)
8,33A
Tillv.
Effekt (Watt)
400 W
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Tråg
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, UVLO
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Typ
Förregleringsmodul
Effektivitet
97,5%
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (min)
36V
Inkapsling/låda
Modul
Spänning - ingång (max)
75V
Storlek/dimension
L 1,28" x B 0,87" x H 0,26" (32,5 x 22,0 x 6,7mm)