PLED75W-166-C0450-D
DigiKeys produktnummer
1121-1203-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PLED75W-166-C0450-D
Beskrivning
LED DRIVR CC AC/DC 56-166V 450MA
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
450mA 56-166V Konstantström LED-drivare AC/DC-omvandlare Topologi 1 Utgång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PLED75W-166-C0450-D Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Effekt (Watt)
75 W
Tillverkare
Thomas Research Products
Dimning
Analog
Serie
Egenskaper
OCP, OVP, SCP
Förpackning
Box
Klassificeringar
IP66, NEMA 6
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-30°C-65°C
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Effektivitet
92%
Typ
Konstantström
Termineringstyp
Trådledare
Topologi
AC/DC-omvandlare
Storlek/dimension
L 5,12" x B 2,33" x H 1,47" (130,0 x 59,2 x 37,3mm)
Antal utgångar
1
Godkännande myndighet
CE, cULus
Spänning - ingång (min)
90VAC
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång (max)
305VAC
Vikt
1,2 lbs (544,3 g)
Spänning - utspänning
56-166V
Basproduktens nummer
Ström - utgång (max)
450mA