NQB-420NWA-DANH | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 179-NQB-420NWA-DANH-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | NQB-420NWA-DANH |
Beskrivning | DC DC CONVERTER 12V 420W |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Mellanspänningsomvandlare DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 35A 36V - 75V Ingång |
Datablad | Datablad |
Kategori | Effekt (Watt) 420 W |
Tillv. | Spänning - isolering 2.25 kV |
Serie | Tillämpningar ITE (kommersiell) |
Förpackning Tråg | Egenskaper Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OCP, OTP, OVP, UVLO |
Artikelstatus Föråldrad | Arbetstemperatur -40°C-125°C |
Typ Mellanspänningsomvandlare | Effektivitet 96,4% |
Antal utgångar 1 | Monteringstyp Genomgående hål |
Spänning - ingång (min) 36V | Inkapsling/låda 5-DIP-modul, 1/4 Brick |
Spänning - ingång (max) 75V | Storlek/dimension L 2,28" x B 1,45" x H 0,52" (57,9 x 36,8 x 13,2mm) |
Spänning - utspänning 1 | Styrfunktioner Aktivera, aktiv låg |
Ström - utgång (max) 35A | Basproduktens nummer |