IB050Q096T70N1-00
DigiKeys produktnummer
1102-1047-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IB050Q096T70N1-00
Beskrivning
DC DC CONVERTER 9-15V 750W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Mellanspänningsomvandlare DC-DC-omvandlare 1 Utgång 9-15V 70A 36V - 60V Ingång
Kategori
Ström - utgång (max)
70A
Tillv.
Effekt (Watt)
750 W
Serie
Spänning - isolering
2.25 kV
Förpackning
Tråg
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Föråldrad
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, UVLO
Typ
Mellanspänningsomvandlare
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Antal utgångar
1
Effektivitet
97,3%
Spänning - ingång (min)
36V
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (max)
60V
Inkapsling/låda
Quarter Brick
Spänning - utspänning 1
Storlek/dimension
L 2,30" x B 1,45" x H 0,44" (58,4 x 36,8 x 11,2mm)