HV1860-2R7107-R är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
KYOCERA AVX
I lager: 2 081
Datablad
100 F (EDLC) superkondensatorer 2.7 V Radial, kapslad 12mOhm vid 100 Hz 1000tim vid 65°C
How to correctly size a Supercapacitor
What is the difference between a battery and a supercapacitor?
HV1860-2R7107-R
DigiKeys produktnummer
283-4193-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HV1860-2R7107-R
Beskrivning
CAP 100F -10% +30% 2.7V T/H
Detaljerad beskrivning
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 65°C
Ledaravstånd
0,295" (7,50mm)
Kapacitans
100 F
Storlek/dimension
0,709" diam. (18,00mm)
Tolerans
-10%, +30%
Höjd - monterad (max)
2,382" (60,50mm)
Spänning - märkt
2.7 V
Arbetstemperatur
-40°C-65°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
12mOhm vid 100 Hz