CEA-06-125UW-350
CEA-06-125UW-350
DigiKeys produktnummer
1033-1007-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CEA-06-125UW-350
Beskrivning
STRAIN GAUGE 350OHM LINEAR 1=5PC
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Linjär Mekaniska spänningsmätare ±5% 0,125" (3,18mm) 0,180" (4,57mm)
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Resistanstolerans
±0,3%
Tillverkare
Micro-Measurements (Division of Vishay Precision Group)
Längd - aktiv
0,125" (3,18mm)
Serie
Längd - övergripande mönster
0,325" (8,26mm)
Förpackning
Bulk
Längd - övergripande
0,42" (10,7mm)
Artikelstatus
Föråldrad
Bredd - aktiv
0,180" (4,57mm)
Mönstertyp
Linjär
Bredd - övergripande mönster
0,180" (4,57mm)
Belastningsintervall
±5%
Bredd - övergripande
0,27" (6,9mm)
Resistans
350 Ohms
Arbetstemperatur
-100-350°F (-75-175°C)