CEA-06-125UN-350 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Micro-Measurements (Division of Vishay Precision Group)
I lager: 0
Datablad
Linjär Mekaniska spänningsmätare ±5% 0,125" (3,18mm) 0,100" (2,54mm)
CEA-06-062UW-350
CEA-06-125UN-350
DigiKeys produktnummer
1033-CEA-06-125UN-350-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CEA-06-125UN-350
Beskrivning
STRAIN GAUGE 350OHM LINEAR 1=5PS
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Resistanstolerans
±0,3%
Tillverkare
Längd - aktiv
0,125" (3,18mm)
Serie
Längd - övergripande mönster
0,275" (6,99mm)
Förpackning
Bulk
Längd - övergripande
0,38" (9,7mm)
Artikelstatus
Föråldrad
Bredd - aktiv
0,100" (2,54mm)
Mönstertyp
Linjär
Bredd - övergripande mönster
0,120" (3,05mm)
Belastningsintervall
±5%
Bredd - övergripande
0,19" (4,8mm)
Resistans
350 Ohms
Arbetstemperatur
-100-350°F (-75-175°C)