BCM380P475T1K2A30
DigiKeys produktnummer
1102-5344-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BCM380P475T1K2A30
Beskrivning
DC DC CONVERTER 47.5V 1200W
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Bussomvandlingsmodul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 47,5V 25,26A 260V - 410V Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
1200 W
Tillv.
Spänning - isolering
4.242 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Tråg
Egenskaper
OCP, OTP, SCP, UVLO
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Typ
Bussomvandlingsmodul
Effektivitet
97,9%
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
260V
Inkapsling/låda
Modul
Spänning - ingång (max)
410V
Storlek/dimension
L 2,49" x B 0,90" x H 0,29" (63,3 x 22,8 x 7,3mm)
Spänning - utspänning 1
Basproduktens nummer
Ström - utgång (max)
25,26A