APTH020A0X3-SRZ har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
OmniOn Power
I lager: 0
Datablad
Oisolerad PoL-modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 0,6-3,6V 20A 2,4V - 5,5V Ingång
APTH020A0X3-SRZ
DigiKeys produktnummer
555-1260-2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
APTH020A0X3-SRZ
Beskrivning
DC DC CONVERTER 0.6-3.6V 72W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - utgång (max)
20A
Tillv.
Effekt (Watt)
72 W
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OCP, OTP, UVLO
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Typ
Oisolerad PoL-modul
Effektivitet
92,9%
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (min)
2,4V
Inkapsling/låda
10-SMD-modul
Spänning - ingång (max)
5,5V
Storlek/dimension
L 1,30" x B 0,53" x H 0,33" (33,0 x 13,5 x 8,5mm)