Y2540-5002-SH 40P RA HDR 0.112 GF
DigiKeys produktnummer
19-Y2540-5002-SH40PRAHDR0.112GF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
Beskrivning
3M FOUR-WALL HEADER 2500 SERIES
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 40 positioner 0,100" (2,54mm)
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,243" (6,17mm)
Serie
Kontaktlängd - polstift
0,112" (2,84mm)
Förpackning
Bulk
Isoleringshöjd
0,338" (8,59mm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktform
Kvadrat
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
Flash
Delning - hopkoppling
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Antal positioner
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Antal rader
2
Isoleringsmaterial
Polycyklohexylendimetylentereftalat (PCT) polyester, glasfylld
Radmellanrum - hopkoppling
Egenskaper
Stansningsspår
Antal inlästa positioner
Alla
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Stil
Brandklassning av material
UL94 V-0
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Isolering, färg
Svart
Monteringstyp
Strömklassning (Ampere)
1,75A