929647-02-14-EU
DigiKeys produktnummer
3M156370-14-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
929647-02-14-EU
Beskrivning
CONN HEADER VERT 14POS 2.54MM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 14 positioner 0,100" (2,54mm)
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,235" (5,97mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,210" (5,33mm)
Serie
Övergripande kontaktlängd
0,545" (13,84mm)
Isoleringshöjd
0,100" (2,54mm)
Isoleringsmaterial
Polycyklohexylendimetylentereftalat (PCT)
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Strömklassning (Ampere)
2,5A