929647-01-14-EU
DigiKeys produktnummer
3M156268-14-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
929647-01-14-EU
Beskrivning
CONN HEADER VERT 14POS 2.54MM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 14 positioner 0,100" (2,54mm)
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,235" (5,97mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,110" (2,79mm)
Serie
Övergripande kontaktlängd
0,445" (11,30mm)
Förpackning
Bulk
Isoleringshöjd
0,100" (2,54mm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktform
Kvadrat
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
10,0µin (0,25µm)
Delning - hopkoppling
Kontaktytbehandling - polstift
Guld
Antal positioner
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Antal rader
1
Isoleringsmaterial
Polycyklohexylendimetylentereftalat (PCT)
Antal inlästa positioner
Alla
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Stil
Brandklassning av material
UL94 V-0
Mantling
Okapslad
Isolering, färg
Svart
Monteringstyp
Strömklassning (Ampere)
2,5A