30320-6002HB har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
3M
I lager: 1 594
Datablad
Similar
3M
I lager: 13 533
Datablad
I lager: 450
Molex
Molex
HARTING
TE Connectivity AMP Connectors
TE Connectivity AMP Connectors
I lager: 516
Amphenol CS (FCI)
Amphenol CS (FCI)
I lager: 448
I lager: 188
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 20 positioner 0,100" (2,54mm)
30320-6002HB
30320-6002HB
30320-6002HB
DigiKeys produktnummer
3M11932-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
30320-6002HB
Beskrivning
CONN HEADER VERT 20POS 2.54MM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
30320-6002HB Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,236" (6,00mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,110" (2,79mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,366" (9,30mm)
Förpackning
Bulk
Kontaktform
Kvadrat
Artikelstatus
Föråldrad
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
Flash
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - polstift
Guld
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Mässing
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT), polyester, glasfylld
Antal rader
2
Egenskaper
Stansningsspår
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Svart
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Strömklassning (Ampere)
1A