155210-2200-RB-WD
DigiKeys produktnummer
19-155210-2200-RB-WDTR-ND - Remsa och spole (TR)
19-155210-2200-RB-WDCT-ND - Remsbit (CT)
19-155210-2200-RB-WDDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
155210-2200-RB-WD
Beskrivning
CONN HEADER SMD 10POS 2MM
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 10 positioner 0,079" (2,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
155210-2200-RB-WD Modeller
Kategori
Fästtyp
Hasplås/utstötare
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,150" (3,81mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,425" (10,80mm)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktform
Kvadrat
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
30,0µin (0,76µm)
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP) (glasfylld)
Antal rader
2
Egenskaper
Stansningsspår, plocka och placera
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Svart
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Strömklassning (Ampere)
1,25A