TCR2LF18,LM(CT
DigiKeys produktnummer
TCR2LF18LM(CTTR-ND - Remsa och spole (TR)
TCR2LF18LM(CTCT-ND - Remsbit (CT)
TCR2LF18LM(CTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TCR2LF18,LM(CT
Beskrivning
IC REG LINEAR 1.8V 200MA SMV
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 200mA SMV
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TCR2LF18,LM(CT Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Visa tomma attribut
Kategori
Spänning - spänningsfall (max)
0,62V vid 150mA
Tillv.
Ström - utgång
Serie
Vilström - (Iq)
2 µA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Styrfunktioner
Aktivera
Artikelstatus
Aktiv
Skyddsfunktioner
Överström
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TJ)
Utgångstyp
Monteringstyp
Ytmontering
Antal regulatorer
1
Inkapsling/låda
SC-74A, SOT-753
Spänning - ingång (max)
5,5V
Leverantörens enhetsförpackning
SMV
Spänning - utspänning (min/fast)
1,8V