RPA60-2424SFW/P
DigiKeys produktnummer
945-2960-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RPA60-2424SFW/P
Beskrivning
DC DC CONVERTER 24V 60W
Tillverkarens standardleveranstid
39 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 24V 2,5A 9V - 36V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RPA60-2424SFW/P Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Visa tomma attribut
Kategori
Effekt (Watt)
60 W
Tillv.
Spänning - isolering
1.5 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell), järnväg
Förpackning
Rör
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-105°C (med nedstämpling)
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
93%
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
9V
Inkapsling/låda
6-DIP modul
Spänning - ingång (max)
36V
Storlek/dimension
L 2,00" x B 1,00" x H 0,40" (50,8 x 25,4 x 10,2mm)
Spänning - utspänning 1
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv hög
Ström - utgång (max)
2,5A