RPA30-2412SAW/P
DigiKeys produktnummer
945-2974-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RPA30-2412SAW/P
Beskrivning
DC DC CONVERTER 12V 30W
Tillverkarens standardleveranstid
39 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 2,5A 9V - 36V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RPA30-2412SAW/P Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Visa tomma attribut
Kategori
Effekt (Watt)
30 W
Tillv.
Spänning - isolering
1.6 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell), järnväg
Förpackning
Rör
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-105°C (med nedstämpling)
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
0.88
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
9V
Inkapsling/låda
6-DIP modul
Spänning - ingång (max)
36V
Storlek/dimension
L 1,00" x B 1,00" x H 0,40" (25,4 x 25,4 x 10,2mm)
Spänning - utspänning 1
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv hög
Ström - utgång (max)
2,5A