REC30-245.1S
DigiKeys produktnummer
945-2592-5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
REC30-245.1S
Beskrivning
DC DC CONVERTER 5.1V 30W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 5,1V 6A 18V - 36V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
REC30-245.1S Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Visa tomma attribut
Kategori
Effekt (Watt)
30 W
Tillv.
Spänning - isolering
1.6 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Rör
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OVP, SCP, UVLO
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
0.89
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
18V
Inkapsling/låda
8-DIP-modul, 6 stift
Spänning - ingång (max)
36V
Storlek/dimension
L 2,00" x B 1,60" x H 0,40" (50,8 x 40,6 x 10,2mm)
Spänning - utspänning 1
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv hög
Ström - utgång (max)
6A