REC20-483.4S
DigiKeys produktnummer
945-2601-5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
REC20-483.4S
Beskrivning
DC DC CONVERTER 3.4V 20W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 3,4V 5A 36V - 75V Ingång
EDA-/CAD-modeller
REC20-483.4S Modeller
Effekt (Watt)
20 W
Tillv.
Spänning - isolering
1.6 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OVP, SCP, UVLO
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-40°C-100°C
Effektivitet
86,5%
Spänning - ingång (min)
36V
Inkapsling/låda
6-DIP modul
Spänning - ingång (max)
75V
Storlek/dimension
L 2,00" x B 1,00" x H 0,40" (50,8 x 25,4 x 10,2mm)
Ström - utgång (max)
5A