REC20-2415DZ har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Recom Power
I lager: 198
Datablad
MFR Recommended
Recom Power
I lager: 7
Datablad
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 2 Utgång 15V -15V 667mA, 667mA 9V - 36V Ingång
RECOM REC Series DC to DC Converters | Digi-Key Daily
REC20-2415DZ
DigiKeys produktnummer
945-2606-5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
REC20-2415DZ
Beskrivning
DC DC CONVERTER +/-15V 20W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
REC20-2415DZ Modeller
Effekt (Watt)
20 W
Tillv.
Spänning - isolering
1.6 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OVP, SCP, UVLO
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-40°C-100°C
Effektivitet
0.89
Antal utgångar
2
Spänning - ingång (min)
9V
Spänning - ingång (max)
36V
Storlek/dimension
L 2,00" x B 1,00" x H 0,40" (50,8 x 25,4 x 10,2mm)
Aktivera, aktiv hög
Spänning - utspänning 2
-15V
Basproduktens nummer
Ström - utgång (max)
667mA, 667mA