REC15-245.1SZ/H3/M
DigiKeys produktnummer
945-2087-5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
REC15-245.1SZ/H3/M
Beskrivning
DC DC CONVERTER 5.1V 15W
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 5,1V 3A 9V - 36V Ingång
EDA-/CAD-modeller
REC15-245.1SZ/H3/M Modeller
Effekt (Watt)
15 W
Tillv.
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell), medicin
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OCP, SCP, UVLO
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-65°C
Effektivitet
87%
Antal utgångar
1
Spänning - ingång (min)
9V
Spänning - ingång (max)
36V
Storlek/dimension
L 2,00" x B 1,00" x H 0,40" (50,8 x 25,4 x 10,2mm)
Ström - utgång (max)
3A