REC10-4805DZ/H3/M
DigiKeys produktnummer
945-2088-5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
REC10-4805DZ/H3/M
Beskrivning
DC DC CONVERTER +/-5V 10W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 2 Utgång 5V -5V 1A, 1A 18V - 75V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
REC10-4805DZ/H3/M Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Visa tomma attribut
Kategori
Effekt (Watt)
10 W
Tillv.
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Rör
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OCP, SCP, UVLO
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-71°C
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
82%
Antal utgångar
2
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
18V
Inkapsling/låda
6-DIP modul
Spänning - ingång (max)
75V
Storlek/dimension
L 2,00" x B 1,00" x H 0,40" (50,8 x 25,4 x 10,2mm)
Spänning - utspänning 1
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv hög
Spänning - utspänning 2
-5V
Basproduktens nummer
Ström - utgång (max)
1A, 1A