RBD-12-0.50/W
DigiKeys produktnummer
945-1638-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RBD-12-0.50/W
Beskrivning
LED DVR CC BUCK-BOOST 8-40V 0.5A
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
500mA 8-40V Konstantström LED-drivare Buck-Boost Topologi 1 Utgång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RBD-12-0.50/W Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Visa tomma attribut
Kategori
Ström - utgång (max)
500mA
Tillverkare
Recom Power
Effekt (Watt)
20 W
Serie
Dimning
Analog, PWM
Förpackning
Påse
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OTP, SCP
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-40°C-75°C
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Effektivitet
90%
Typ
Konstantström
Termineringstyp
Trådledare
Topologi
Buck-Boost
Storlek/dimension
L 1,28" x B 0,66" x H 0,44" (32,6 x 16,7 x 11,1mm)
Antal utgångar
1
Godkännande myndighet
cULus, EN
Spänning - ingång (min)
8V
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång (max)
36V