RAC3.5-05SK/277
DigiKeys produktnummer
945-3193-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RAC3.5-05SK/277
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 5V 3.5W
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 5V 700mA 85-305VAC, 120-430VDC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RAC3.5-05SK/277 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Visa tomma attribut
Kategori
Tillämpningar
Hushållsapparater, ITE (kommersiell)
Tillverkare
Recom Power
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (med nedstämpling)
Serie
Effektivitet
80%
Förpackning
Rör
Monteringstyp
Genomgående hål
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
9-DIP-modul, 4 stift
Typ
Kapslad
Storlek/dimension
L 1,25" x B 1,05" x H 0,86" (31,7 x 26,7 x 21,8mm)
Antal utgångar
1
Godkännande myndighet
CE, cURus
Spänning - ingång
85-305VAC, 120-430VDC
Nätreglering
±0,5%
Spänning - utspänning 1
5V
Lastreglering
0.01
Ström - utgång (max)
700mA
Vikt
0,069 lb (31,3 g)
Effekt (Watt)
3.5 W