R-78S3.3-0.1-EVM-1
DigiKeys produktnummer
945-3139-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
R-78S3.3-0.1-EVM-1
Beskrivning
EVAL BOARD FOR R78S
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
R-78S R-78S DC/DC, uppväxling 1 oisolerade utgångar Utgångar utvärderingskort
Datablad
 Datablad
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Visa tomma attribut
Kategori
Ström - utgång
100mA
Tillverkare
Recom Power
Spänning - ingång
0,65V-3,15V
Serie
Regulatortopologi
Boost
Förpackning
Box
Frekvens - switchande
1,2MHz
Artikelstatus
Aktiv
Innehåll
Kort
Huvudsyfte
DC/DC, uppväxling
Använd IC / komponent
R-78S
Utgångar och typ
1 oisolerade utgångar
Basproduktens nummer
Spänning - utspänning
3,3V