R-78B12-1.0L
DigiKeys produktnummer
945-1047-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
R-78B12-1.0L
Beskrivning
DC DC CONVERTER 12V 12W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Byte av linjärjustering DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 1A 16V - 32V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
R-78B12-1.0L Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Visa tomma attribut
Kategori
Ström - utgång (max)
1A
Tillv.
Effekt (Watt)
12 W
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell), medicin
Förpackning
Rör
Egenskaper
OTP, SCP
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Typ
Byte av linjärjustering
Effektivitet
96%
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
16V
Inkapsling/låda
3-SIP modul
Spänning - ingång (max)
32V
Storlek/dimension
L 0,69" x B 0,45" x H 0,33" (17,5 x 11,5 x 8,5mm)