IDH16G65C6XKSA1
DigiKeys produktnummer
448-IDH16G65C6XKSA1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IDH16G65C6XKSA1
Beskrivning
DIODE SIL CARB 650V 34A PGTO220
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 650 V 34A Genomgående hål PG-TO220-2
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
IDH16G65C6XKSA1 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Visa tomma attribut
Kategori
Omvänd återhämtningstid (trr)
0 ns
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
53 µA @ 420 V
Förpackning
Rör
Kapacitans @ Vr, F
783pF vid 1V, 1MHz
Artikelstatus
Inte för nya designer
Monteringstyp
Teknologi
Inkapsling/låda
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
650 V
Leverantörens enhetsförpackning
PG-TO220-2
Ström - likriktat medelvärde (Io)
34A
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-175°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.35 V @ 16 A
Basproduktens nummer
Hastighet
Noll återställningstid > 500mA (Io)